SPRZęT KOMPUTEROWY OD ODKRYWCA

Budowa komputera do gier

autor Grudzień 13th, 2016 Brak komentarzy
Budowa komputera do gier

Budowa większości zestawów komputerowych nie jest skomplikowana. Prawie wszystkie tanie komputery do gier we wnętrzu wyglądają bardzo podobnie. W każdym zestawie komputerowym można znaleźć typowe grupy elementów. Są to płyta główna i zamontowany na niej procesor, pamięć operacyjna ram, wydajna karta graficzna oraz dysk twardy i napęd optyczny. Ceny zestawów komputerowych wahają się od bardzo niskich po bardzo wysokie.
Głównym elementem naszego zestawu komputerowego jest procesor. To do niego należy wykonywanie programów które uruchamiamy. Model procesora rozpoznajemy po oznaczeniach które znajdują się na jego obudowie. Kolejnym bardzo ważnym elementem w który są wyposażone zestawy komputerowe jest pamięć operacyjna, jej wielkość określona jest w megabajtach (MB) lub w gigabajtach (GB). Na wyposażeniu każdego komputera jest również dysk twardy oraz nagrywarka DVD. Dysk twardy to pewnego rodzaju przechowalnia naszego komputera. Oczywiście żaden dzisiejszy komputer nie obędzie się bez karty graficznej tania karta graficzna. Karta graficzna to element odpowiadający za wyświetlanie informacji na monitorze. Ta część komputerowa może być zintegrowana (znajdująca się na płycie głównej) lub dołożona na porcie AGP (starsze komputery) – dzisiejsze karty graficzne wyposażone są w port PCI Express.
Dzisiejsze ceny komputerów mają dużą rozpiętość – można kupić bardzo tanio lub bardzo drogo – w zależności od jego konfiguracji. To jaki komputer do gier chcemy nabyć powinno zależeć od tego do czego go potrzebujemy. Zadajmy sobie takie pytanie. Jeśli komputery potrzebne nam do pracy wystarczą niedrogie zestawy komputerowe. Jeśli jednak chcemy używać ich do zabawy typu gry musimy liczyć się z większym wydatkiem.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 16.01.2018 08:15:23)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 14.12.2017 08:27:55)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Breloki
Breloki

Brak komentarzy

Bryloki
Bryloki

Brak komentarzy

Ranking drukarek
Ranking drukarek

Brak komentarzy

Odzyskiwanie danych warszawa
Odzyskiwanie danych warszawa

Brak komentarzy