OD ODKRYWCA

Czym są wyjazdy incentive?

autor Grudzień 7th, 2015 Brak komentarzy
Czym są wyjazdy incentive?

Obraz wyjazdów integracyjnych dla firm

Jest dużo przedsiębiorstw które stawiają na wyjazdy dla firm. Atrakcje te przeważnie mają ten sam wydźwięk – motywują albo nagradzają. Różne badania wielokrotnie udowadniły że ten sposób się sprawdza. Szczególne narzędzia stosowane przez pracodawców to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Niestety nie wystarczy zebrać grupy wybitnych podwładnych i wysłać ich w cieplejsze kraje lub do drogiego kurortu. Warto mieć na to pomysł.

Fatalny obraz imprez zakładowych

Wyjazdy firmowe maja beznadziejną sławę w naszym kraju. Przeświadczenie że takie wyjazdy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest powtarzany od dawna. Taki obraz wyjazdów firmowych funkcjonował w naszym państwie do końca 2010 roku. Jednak kryzys i współczesne trendy w kierowanie biznesem zmieniły sposób przygotowywania wyjazdów firmowych. Dziś kierownik nie chce aby jego podwładni spożywali alkohol. Zależy mu na podniesieniu kwalifikacji i edukowaniu podwładnych. Dlatego też ewoluował sposób organizowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne został zmienione w wyjazdy integracyjne i incentive.

Zachodni styl biznesu

Sceptycy mogą powiedzieć że przemieniła się tylko nazwa a wszystko inne zostało po staremu. Nie jest to prawda. Zachodnie wpływy na rodzimy biznes sprawiły, że właściciele firm bardzo dokładnie przykładają się do tworzenia planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób pracownicy mogą spróbować nurkowania, surfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy na snowboardzie. Oprócz czystej rozrywki na wyjazdach można spotkać trenerów którzy uczą o rozwijaniu samego siebie. Ostatnio bardzo popularne są wszelkiego rodzaju szkolenia biznesowe które podwyższają kwalifikacje podwładnych.

Podsumowanie

Można dostrzec że czasy się zmieniły. Balangi firmowe które były bardzo zakrapiane alkoholem przekształciły się w ciekawe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Pracodawca nie chce rozpijać swoich podwładnych zależy mu na ich rozwoju i podwyższaniu kompetencji. Prawda jest taka że skuteczny pracownik to lepsze wyniki a nagrody pozwalają zwiększyć oddanie wobec firmy. Stereotyp imprezujących korporacji można wyrzucić do kosza. Dziś liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście zdarzają się jeszcze przypadki wyjazdów znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 21.11.2017 05:22:55)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 22.01.2017 21:59:42)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Przeprowadzki Zgorzelec
Przeprowadzki Zgorzelec

Brak komentarzy

Kadzidełka
Kadzidełka

Brak komentarzy

Herbata Biała
Herbata Biała

Brak komentarzy

Monitoring łódź
Monitoring łódź

Brak komentarzy

Piec Co – co powinieneś wiedzieć?
Piec Co – co powinieneś wiedzieć?

Brak komentarzy

Zawory
Zawory

Brak komentarzy