OD ODKRYWCA

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

autor Październik 20th, 2016 Brak komentarzy
Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Teraz mamy chęć udostępnić w serwisie krótką informację, jaka wyjaśni Wam co to są źródła energii odnawialnej i co je charakteryzuje. Przy okazji pojmiecie tutaj również jakie są najpopularniejsze źródła i czy łatwo do nich dotrzeć.

Jakie to są odnawialne źródła energii?

Źródła energii odnawialnej są to wytwarzacze energii, których wykorzystywanie nie złącza się z wiecznie trwającym ich deficytem, na skutek tego, że zasób ich odnawia się w dynamicznym tempie. Takiego rodzaju generatorami są między innymi opady czy słońce. W opozycji do nich znajdują się nieodnawialne źródła energii, czyli źródła, których zbiory regenerują się niezwykle powoli albo nigdy: dla przykładu uran.

W naszym Państwie odnawialne źródła użytkowane są przez plus minus 5% zapotrzebowania. Głównymi formami są: wiatr i hydroenergetyka.

Najpopularniejsze źródła energii odnawialnej to?

Najbardziej regularnie wykorzystywanym źródłem energii odnawialnej jest woda wykorzystująca grawitację. Od dłuższego czasu odpowiadała ona za większość energii z odnawialnych źródeł. Kolejne źródła to wiatr, biomasa oraz biopaliwa. Na dalszych są popularna wydawałoby się energia słoneczna oraz energia geotermalna. Obecne tendencje dają nam znać, że do 2020 roku energia wiatrowa i ta generowana przez słońce będą tworzyły taką samą wielkość energii co hydroenergetyka.

Jak łatwo da się dotrzeć do takich źródeł energii?

Łatwo domyślić się, że najbardziej obfitym źródłem energii odnawialnej jest energia słoneczna. Do ziemi dociera masa mocy, jaka jest o wiele większa niż zapotrzebowanie ludzkości. Nie inaczej jest w przypadku wody. Posiadamy bezpośredni dostęp do opadów, rzek, jakie powinno się użyć do tworzenia energii.

W mojej opinii mieszkańcy ziemi powinni zabiegać o to, aby w coraz to większym stopniu pożytkować źródła energii odnawialnej. Wykonamy tym przysługę i naszym dzieciom i światu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 10.02.2018 07:31:49)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 23.01.2017 18:31:41)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Przeprowadzki Zgorzelec
Przeprowadzki Zgorzelec

Brak komentarzy

Kadzidełka
Kadzidełka

Brak komentarzy

Herbata Biała
Herbata Biała

Brak komentarzy

Monitoring łódź
Monitoring łódź

Brak komentarzy

Piec Co – co powinieneś wiedzieć?
Piec Co – co powinieneś wiedzieć?

Brak komentarzy

Zawory
Zawory

Brak komentarzy