OD ODKRYWCA

Kotły.olsztyn.pl – jak tanio ogrzać dom?

autor Grudzień 8th, 2016 Brak komentarzy
Kotły.olsztyn.pl - jak tanio ogrzać dom?

Grzanie chaty to kluczowy aspekt projektu. Dlatego warto jest przemyśleć w jakiej technologi chcesz ogrzewać swój dom. Wybór jest spory i niełatwy. Istotne są przecież koszty eksploatacji które zależą od wydatków inwestycyjnych. Idzie się w tym zgubić. Dlatego warto czasem zapytać eksperta który bezproblemowo odpowie na trudne pytania. Specjalnie dla was mam teraz sporo prostych rad które ułatwią wybór idealnego sposobu ogrzewania domu.

Na początku trzeba napomknąć o tym że wybór ogrzewani musi mieć miejsce w fazie projektowania. Dotyczy to zaplanowania miejsca na kotłownie oraz instalacji grzewczej. Drugim ważnym elementem jest przygotowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od rozmiaru domu oraz tego ile włożymy w ocieplenie budynku. Warto wspomnieć że idealna izolacja może obniżyć koszty późniejszego zużycia paliwa nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej wygodnych sposobów ogrzewania domu jest ogrzewanie elektryczne. Ta technologia jest o tyle dobra że nie produkujemy szkodliwych gazów czy pyłów. Wszystko jest bardzo proste w obsłudze. Wszystkim sterujemy poprzez panel który nawet małe dziecko będzie wstanie użyć. Grzanie elektryczne ma swoje minusy. Dużym minusem jest koszt codziennego użytku. Biorąc pod uwagę że budynek jest źle ocieplony to rachunki za prąd będą duże. Następnym problemem jest koszt montażu instalacji. Ceny zaczynają się od 20 tysięcy złoty.

Tańszym rozwiązaniem ale również wygodnym jest ogrzewanie gazowe. Kotły gazowe mają to do siebie że działają praktycznie same. To wszystko dzięki zastosowaniu współczesnej technologii. Piece gazowe tak samo jak ogrzewanie elektryczne posiadają łatwy panel który można swobodnie programować. Wracasz późno z pracy i nie ma kto rozgrzać mieszkania? To nie problem programujesz piec w taki sposób aby grzanie rozpoczęło się 40 min przed Twoim powrotem. Kotły gazowe rozdziela się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie pozwalają zaoszczędzić na paliwie ale są sporo droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 25.07.2017 01:12:30)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 05.02.2017 01:56:30)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Przeprowadzki Zgorzelec
Przeprowadzki Zgorzelec

Brak komentarzy

Kadzidełka
Kadzidełka

Brak komentarzy

Herbata Biała
Herbata Biała

Brak komentarzy

Monitoring łódź
Monitoring łódź

Brak komentarzy

Piec Co – co powinieneś wiedzieć?
Piec Co – co powinieneś wiedzieć?

Brak komentarzy

Zawory
Zawory

Brak komentarzy