SZKOłY OD ODKRYWCA

Liceum ogólnokształcące

autor Październik 2nd, 2018 Brak komentarzy
Liceum ogólnokształcące

ZSK w Nowym Sączu rozpoczął działalność powołaniem Społecznego Katolickiego Liceum ogólnokształcącego w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Ramsa, pierwszego dyrektora i nauczyciela w dopiero co powstałej placówce. Była to pierwsza tego rodzaju szkoła w diecezji tarnowskiej, która ma na celu połączenie skutecznej i praktycznej edukacji z wychowaniem młodzieży w chrześcijańskich wartości, szacunku do tradycji i Kościoła Katolickiego. Od 2000 roku patronem szkoły jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati, którego beatyfikował św. Jan Paweł II. Liceum ma status szkoły niepublicznej, ale dającej absolwentom te same uprawnienia co szkoła publiczna. ZSK zapewnia indywidualne nastawienie do każdego ucznia, i możliwości rozwijania przez niego swoich pasji i uzdolnień, przede wszystkim w doskonale rozwiniętej sekcji artystycznej.

Przez niemało lat w Zespole Szkół Katolickich działało również Gimnazjum, które zakończyło swoją działalność od roku szkolnego 2018/2019 z uwagi na zmiany w systemie szkolnictwa. Ciekawymi składnikami szkoły są natomiast bezsprzecznie unikalne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych i Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stopnia, które pozwalają połączyć naukę w gimnazjum i liceum w jednej placówce wystawiającej państwowe świadectwa.

Uczniowie tych szkół mają niemało przedmiotów artystycznych, otóż propozycja skierowana jest do utalentowanych w zakresie muzyki i innych sztuk pięknych. W ramach dopełniania artystycznej oferty edukacyjnej w ramach zespołu szkół istnieje również Katolickie Liceum Plastyczne dla a w szczególności utalentowanych ku malarstwa, rysunku i wszelkich form pokrewnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 26.02.2019 19:52:03)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Szkoła przyjazna edukacji domowej
Szkoła przyjazna edukacji domowej

Brak komentarzy

Kursy maturalne
Kursy maturalne

Brak komentarzy

LO zaoczne
LO zaoczne

Brak komentarzy