ZDROWA ŻYWNOść OD ODKRYWCA

Limonka Kaffir

autor Listopad 1st, 2017 Brak komentarzy
Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to jest ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir trzeba zacząć od tego, że można ją spotkać pod wielorakimi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją określi to zawsze należy do rodzaju roślin cytrusowych – jestnadzwyczaj cytrusowa i pachnąca.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są stałym szczegółem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest bardzo pachnąca i niezwykle orzeźwiająca, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i lśniące a w środku: porowate i blade. Wystarczynieco potrzeć liść, aby zwietrzyć wyraźny aromat. Rześkie liście limonki kaffir trzymają swoją jakość trzymane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wtrącić, że pachnące liście kafiru są zbyt sztywne, aby spożywać je w naturalnej formie – z reguły dorzuca się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele orientalnych przepisów wręcz potrzebuje tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można przygotować i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Możemy zdziałać: wielorakie zupy np. Tom Yum, mącone strawy smażone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie analogicznej do zastosowania naszych swojskich liści laurowych. Można dania przygotować z ich wkładem poprzez wrzucanie suszonych liści w całości bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Interesującym pomysłem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską techniki smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo spożytkować w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej teraz każdy zdoła to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest choćby www.pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 09.06.2019 02:40:11)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 04.01.2018 20:16:21)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Mieszanki przypraw
Mieszanki przypraw

Brak komentarzy

Escott obuwie
Escott obuwie

Brak komentarzy

Produkty manuka
Produkty manuka

Brak komentarzy

Witamina B15
Witamina B15

Brak komentarzy

Dieta z dowozem -zdrowycatering.eu
Dieta z dowozem -zdrowycatering.eu

Brak komentarzy

Amigdalina
Amigdalina

Brak komentarzy