ZDROWA ŻYWNOść OD ODKRYWCA

Limonka Kaffir

autor 1 listopada, 2017 Brak komentarzy
Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to jest ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir trzeba zacząć od tego, że można ją spotkać pod wielorakimi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją określi to zawsze należy do rodzaju roślin cytrusowych – jestnadzwyczaj cytrusowa i pachnąca.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są stałym szczegółem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest bardzo pachnąca i niezwykle orzeźwiająca, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i lśniące a w środku: porowate i blade. Wystarczynieco potrzeć liść, aby zwietrzyć wyraźny aromat. Rześkie liście limonki kaffir trzymają swoją jakość trzymane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wtrącić, że pachnące liście kafiru są zbyt sztywne, aby spożywać je w naturalnej formie – z reguły dorzuca się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele orientalnych przepisów wręcz potrzebuje tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można przygotować i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Możemy zdziałać: wielorakie zupy np. Tom Yum, mącone strawy smażone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie analogicznej do zastosowania naszych swojskich liści laurowych. Można dania przygotować z ich wkładem poprzez wrzucanie suszonych liści w całości bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Interesującym pomysłem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską techniki smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo spożytkować w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej teraz każdy zdoła to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest choćby www.pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 27.11.2019 09:57:31)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 04.01.2018 20:16:21)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Jagoda mrożona
Jagoda mrożona

Brak komentarzy

Mieszanki przypraw
Mieszanki przypraw

Brak komentarzy

Escott obuwie
Escott obuwie

Brak komentarzy

Produkty manuka
Produkty manuka

Brak komentarzy

Witamina B15
Witamina B15

Brak komentarzy

Dieta z dowozem -zdrowycatering.eu
Dieta z dowozem -zdrowycatering.eu

Brak komentarzy