LITERATURA OD ODKRYWCA

Napisał powieść w klimatach post apo o Wrocławiu

autor Sierpień 11th, 2017 Brak komentarzy
Napisał powieść w klimatach post apo o Wrocławiu

Mad Max we Wrocławiu? Może nie do końca, ale czytelnikom Resetu zaznajomionym z manierą post apo może być trudno uniknąć skojarzeń z takimi pozycjami jak właśnie Fallout, Mad Max, Stalker czy The Last of Us.

Reset to niezależna powieść post apo udostępniona w całości w sieci przez Bartosza Adamiaka. Opowiada o świecie pogrążonym w głębokim kryzysie, spowodowanym przez działania hakerów. W dużym skrócie – porządek, który panował został zburzony, upadły banki, waluty a nawet kraje. Wszystko pogrążyło się w chaosie.

My, wraz z członkami zespołu Apo-Calypso, trafiamy do Wrocławia, który w tej nowej rzeczywistości funkcjonuje jako Festung Breslau. Nazwa ta jest nieprzypadkowa, albowiem miastem rządzą ludzie zapatrzeni w dawne reżimy totalitarne. Sam wódz każe się tytułować Duce.

Festung Breslau znów ma być oblężone. Tym razem przez siły lojalne legalnemu rządowi z Warszawy. Członkowie Apo-Calypso angażują się w szereg niebezpiecznych sytuacji, z których tą najgorszą może okazać się… Nie – nie dowiecie się tego tutaj 🙂

Powieść można czytać w całości w sieci, na blogu: http://bartoszadamiak.com/reset/

Nad czym pracuje teraz jej twórca?

– Nowa powieść, którą już od pewnego czasu udostępniam w odcinkach, nosi tytuł „Podziemny Wrocław”. Jest to paranormalny kryminał noir z wampirami w tle, oczywiście podobnie jak Reset pełen czarnego, groteskowego humoru i jeżdżenia po bandzie – mówi Bartosz Adamiak. – Zakres tematów, z których szydzę, poszerzył się m.in. o dziennikarzy śledczych i teorie spiskowe. To bardzo żyzny grunt.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 08.09.2018 10:17:00)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Dlaczego zacząłem tworzyć postapo?
Dlaczego zacząłem tworzyć postapo?

Brak komentarzy

Strona dla entuzjastów książek
Strona dla entuzjastów książek

Brak komentarzy