FOTOGRAFIA OD ODKRYWCA

Packshot, czyli poprzez zdjęcie – do kontrahenta

autor Styczeń 10th, 2014 Brak komentarzy
Packshot, czyli poprzez zdjęcie - do kontrahenta

Przemyśliwasz prawdopodobnie, czy zdjęcia pack shot mają czytelne oddziaływanie na sprzedaż? Zastanów się.

Sprawunki to radość, jednakże wszystkie typy zakupów, zwłaszcza w internecie, wymagają od kontrahenta chwili kontemplacji. Użytkownicy lubią porównywać towary, acz nie zawsze idzie im o ścisłe charakterystyki techniczne. Wręcz przeciwnie, bardzo często omijają detaliczne opisy parametrów na stronach. Ciekawią ich za to zdjęcia produktów. To właśnie te zdjęcia – zagadkowe packshoty, jak zwą je biznesmani – to najpopularniejszy model fachowych zdjęć demonstrujących towary.

Nienagannie, gdy odbiorca dostaje do lustracji wiele fotografii, które są należytej jakości. Kontrahent może wobec tego obejrzeć sobie każdy produkt z każdej strony i po namyśle podjąć decyzję dotyczącą kupna. Ponieważ to fotografie w znaczącej dawce eksponują artykuł, wskazane jest pomyśleć o tym co zrobić, by były one zrealizowane odpowiednio. Fotografia produktowa, to domena, w której wypada posiadać pokaźne kwalifikacje, by móc zademonstrować dany temat tak, by zdjęcie wydajnie go sprzedawało.

Komponuje się na to mrowie składników:

  • Podstawowa rzecz, to drugi plan na którym, uwiecznia się produkty.
  • Na dodatek produkt powinien być oświetlony tak, by nie dostarczać cienia.

Narzuta czy ściana w kwiaty, to poprawny drugi plan do zdjęć, w sytuacji kiedy zbywamy na licytacjach online swoje nieciekawe ksiązki i samochodziki. W sytuacji jak firma ma wyglądać niczym instytucja wysokogatunkowa, zdjęcie też musi być profesjonalne. Na fotografiach produktów zrealizowanych przez profesjonalistów, nie widzimy ściany w kwiaty lub wielobarwnych kap (jeśli to nie one są sprzedawane). Podwalina profesjonalnej fotografii produktów, to białe tło. Owszem dziś można komplet zdjęć obrobić komputerowo i niemało fotografów właściwie tak fabrykuje packshoty. Ale na nieszczęście skutek jest lepszy, jeśli od razu całość wykonana jest fachowo. Homogeniczne białe tło jest w tej sytuacji przyjacielem fotografika produktowego, ponieważ znacznie łatwiej przeprowadzać wszelkie poprawki na zdjęciu, o ile będziemy dysponowali prawidłowym kontrastem między produktem a tłem. W następstwie tego przekonanie nabywcy produktu rozpoczyna się od dbałości o wszystkie składniki w trakcie robienia fotografii produktowych, żeby konsumenci mieli okazję jak najlepszego zaznajomienia się z artykułem. Poprawne fotografie nie jedynie w poważnym zakresie sprzedają produkty, ale też budują pożądany wizerunek naszego biznesu.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 40 (ostatnio: 17.10.2019 18:14:29)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 10.06.2016 14:01:54)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Fotografia ślubna Warszawa
Fotografia ślubna Warszawa

Brak komentarzy

Fotobudka na wesele Zakopane
Fotobudka na wesele Zakopane

Brak komentarzy

Studio Video Piksel
Studio Video Piksel

Brak komentarzy

Packshot
Packshot

Brak komentarzy

Fotograf ślubny Ciechanów
Fotograf ślubny Ciechanów

Brak komentarzy

Zdjęcia produktowe – marszalstudio.pl
Zdjęcia produktowe – marszalstudio.pl

Brak komentarzy