OD ODKRYWCA

Piec Co – co powinieneś wiedzieć?

autor 4 stycznia, 2017 Brak komentarzy
Piec Co - co powinieneś wiedzieć?

Wybór dobrego kotła do domu jednorodzinnego to podstawa. Po pierwsze pozwala to odłożyć pieniądze po drugie rośnie komfort mieszkania. Dużo osób nie wie jednak jak wybrać idealny kocioł do domu. Wielu sprzedawców nie chce powiedzieć że moc kotła powinna być dobrana do zapotrzebowania energetycznego domu. W tym artykule spróbuje państwu zademonstrować kilka rad które pomogą w wyborze idealnego kotła do domu.

Na wstępie powinniśmy ustalić jaki kocioł nas interesuje. Jeżeli decydujesz się na paliwo stałe musi zrozumieć że wybór ten to dopiero początek. Kotły na paliwo stałe dzielimy na trzy technologie. Są to piece spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych pieców posiada swoją technikę rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką ciężką do nauczenia jednak prosta budowa takiego kotła sprawia że jest on niedrogi dlatego nadaję się na każdą kieszeń. Urządzenie spalania dolnego to dobry wybór dla osób które chcą rozpalić raz i móc tylko dodawać paliwa. kocioł z podajnikiem to najbardziej komfortowe urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie wszystko rodzaje paliwa nadają się do takiego kotła oraz jest o wiele droższe od pozostałych dwóch.

Nim wybierzemy prawidłowy rodzaj kotła dla siebie powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby energetyczne domu. Leciwe budownictwo wymaga dużo wyższych nakładów energii niż nowe. Dlatego podczas etapu tworzenia projektu musisz wziąć pod uwagę z jakiego rodzaju grzania chcesz korzystać. Leciwe domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowe domy tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa idealnym zakupem będzie kocioł dolnego spalania a dla nowego kocioł z podjanikiem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 30 (ostatnio: 11.10.2019 13:47:19)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 11.01.2017 22:28:39)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Przeprowadzki Zgorzelec
Przeprowadzki Zgorzelec

Brak komentarzy

Kadzidełka
Kadzidełka

Brak komentarzy

Herbata Biała
Herbata Biała

Brak komentarzy

Monitoring łódź
Monitoring łódź

Brak komentarzy

Zawory
Zawory

Brak komentarzy

Cięcie laserowe
Cięcie laserowe

Brak komentarzy