ROLNICTWO OD ODKRYWCA

Pompa do oleju hydraulicznego

autor Czerwiec 15th, 2018 Brak komentarzy
Pompa do oleju hydraulicznego

Odpowiednio dostosowany układ dystrybucyjny do zbiornika z olejem nie jest tematem łatwym, przy doborze części do dystrybutora towarzyszy nam sporo pytań. Następnym pytaniem które sobie stawiamy jest wydajność pompy do oleju silnikowego. W ofercie głównych wytwórców można znaleźć pompy o przepływie od 35 do ponad 100 l na minutę. Wartość za takie urządzenia kształtuje się w granicach od 500 zł do ponad tysiąca zł. Jeśli w firmie mamy wiele pojazdów w których pojemność pojemnika przekracza 150l powinno się rozważyć kupno pompy o większej wydajności, skróci to znacząco trwanie tankowania.

Istotną sprawą jest odpowiedni wybór pompy do oleju. Na początku możemy odrzucić z pompy importowanych z rynków wschodnich, co prawda są one sporo tańsze od swoich europejskich zamienników ale równocześnie dużo mniej wytrzymałe.

Następnym dylematem jest wybór przepływomierza oleju napędowego, tu możemy wybierać między przepłwomierzami analogowymi, które posiadają licznik tankowania pojedynczego oraz zegar sumujący, dokładność takich przepływomierzy wynosi +/- 1%. Bardziej rozbudowane liczniki elektroniczne oprócz zegara chwilowego a także sumarycznego dysponują też pamięć kilu lub kilkunastu zeszłych tankowań, można je również zastosować do skomplikowanych systemów administrowania olejem.

Oprócz tego do dystrybutora musimy dopasować odpowiedni filtr paliwa wąż do paliwa oraz pistolet do paliwa, jednak te elementy muszą być dobrze do pompy do oleju

Podsumowując przed zamówieniem trzeba bardzo szczegółowo przemyśleć zakup każdego modułu do naszego zbiornika na olej Zacznijmy od pompy, następnie separatora węża pistoletu do paliwa, przepływomierza do paliwa ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 13.04.2019 17:15:13)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Giełda rolna
Giełda rolna

Brak komentarzy

Pożyczki dla rolników
Pożyczki dla rolników

Brak komentarzy

Trawy pastewne – agriland.pl
Trawy pastewne – agriland.pl

Brak komentarzy

Mata odkażająca na drogę
Mata odkażająca na drogę

Brak komentarzy

Przyczepa
Przyczepa

Brak komentarzy

Sprzedaż używanych maszyn
Sprzedaż używanych maszyn

Brak komentarzy