BUDOWNICTWO OD ODKRYWCA

Przeciski pod drogami

autor Kwiecień 3rd, 2014 Brak komentarzy
Przeciski pod drogami

W XXI wieku inżynieria idzie nadzwyczaj prędko. Niejeden spośród nas już nienadąża. Postęp techniczny postępuje nie tylko w obrębie informatyki i elektroniki ale również w budownictwie i przemyśle. Kto by pomyślał 50 lat temu o przewiertachsterowanych, przciskach pod jazdami albo o usługach minikoparką i koparką łańcuchową. Są to usługi niezwykle trudne, które wymagają wysokiej wiedzy oraz doświadczenia ale są to również bardzo kosztowne przedsięwzięcia. Wykwalifikowanie załogi i sprzęt kosztuje majątek.

Przeciski robi się wszędzie tam gdzie wymagana jest bezwykopowa forma prowadzenia prac ziemnych przy budowie infrastruktury telekomunikacyjnej, wodowciagowej, światłowodowej, kanalizacyjnej, energetycznej, gazowej i ciepłowniczej. Przeciski nie niszczą otoczenia przyrodniczego, nie utrudniają ruchu samochodów oraz nie obciążają kosztami naprawy powierzchni.

Przewierty sterowane to bezwykopowa technologia układania rurociągów, zarówno stalowych jak i z tworzyw syntetycznych. Metoda owa jest przydatna w sytuacji, gdy nie można sobie zezwolić na typowy wykop bo wiązałoby się to z ogromnymi komplikacjami logistycznymi lub wysokimi kosztami prac metodą tradycyjną.

Poza tym ważnym udogodnieniem są usługi minikoparką oraz koparką łańcuchową. Zapewniają wykonanie szybkiego wykopu pod np. budowę przydomowej oczyszczali ścieków, fundamenty, instalacje domofonowe oraz wiele wiele innych. Nie trzeba już męczyć jak kiedyś i kopać samemu. Narzędzia wykonają to za nas co powzwoli zaoszczędzić mnóstwo sił i czasu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 40 (ostatnio: 09.06.2019 04:33:14)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 30.03.2016 00:12:20)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Zbrojarz Gdańsk
Zbrojarz Gdańsk

Brak komentarzy

Kursy maturalne Katowice
Kursy maturalne Katowice

Brak komentarzy

Materiały budowlane
Materiały budowlane

Brak komentarzy

Bonie elewacyjne
Bonie elewacyjne

Brak komentarzy

Dachy stalowe
Dachy stalowe

Brak komentarzy

Fotowoltaika rzeszów
Fotowoltaika rzeszów

Brak komentarzy