PRZEMYSł OD ODKRYWCA

System komunikacji Resys w górnictwie – efektywne ratownictwo górnicze

autor Lipiec 23rd, 2018 Brak komentarzy
System komunikacji Resys w górnictwie - efektywne ratownictwo górnicze

Przemysł wydobywczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, iż gałąź górnicza niesłychanie ochoczo przyjmuje wszelkie nowinki dotyczące zarówno sposobu i technologii wydobycia, jak również samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy i wzorców zachowań podczas nieprzewidzianych wypadków. Każda z technologii, która w istotny sposób polepsza bezpieczeństwo i jakość pracy górników jest niesłychanie pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się sprawie komunikacji w ratownictwie górniczym, jakie jest bezpośrednio związane z pracą górników na całym świecie.

Łączność – szansa na szybszy ratunek

Jakikolwiek z ratowników górniczych nie wyobraża sobie pracy bez szansy komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, by szybciej trafić do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy informować o zdarzeniach czy też stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy medycznej na powierzchni. System łączności dla górników ma obowiązek być nie tylko wytrzymały, lecz też nieskomplikowany. Ciągnące się kable, niezbędność podłączania słuchawek do innych odbiorników czy też po prostu gigantyczne słuchawki – taki system działa, jakkolwiek na pewno nie jest wygodny i dla ratownika ma prawo okazać się swoistą kulą u nogi.

System komunikacji bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany i skonstruowany przez firmę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System zapewnia szansę radiowej łączności między ratownikami (system używa technologii full duplex, która stosowana jest też w telekomunikacji – świadczy to, że Resys zezwala na jednoczesną komunikację w obie strony). W dodatku Resys zezwala na kontrolowanie funkcji życiowych oraz namierzanie pojedynczych odbiorników. Resys jest własnego rodzaju centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w kłopotliwych warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, jakkolwiek też sami górnicy – kopalnie ochoczo inwestują w tego rodzaju komunikację, jaka nie ogranicza górników, równolegle dając im pożyteczne, skuteczne i nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno podczas codziennej pracy, zwiększając tym samym skuteczność i wydajność górników, jak też podczas wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej nowatorskich systemów dedykowanych do pracy w kłopotliwych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a też nagrody, jakie zostały przyznane dla przedsiębiorstwa 2RHP.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 02.05.2019 14:13:06)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Reduktory spawalnicze
Reduktory spawalnicze

Brak komentarzy

Kabina lakiernicza – FBD
Kabina lakiernicza – FBD

Brak komentarzy

Płyty szkło-epoksydowe EPGC
Płyty szkło-epoksydowe EPGC

Brak komentarzy

Uchwyty magnetyczne
Uchwyty magnetyczne

Brak komentarzy

Folie termokurczliwe
Folie termokurczliwe

Brak komentarzy

Oleje turbinowe
Oleje turbinowe

Brak komentarzy