BIZNES OD ODKRYWCA BLOGI WIELOTEMATYCZNE OD ODKRYWCA

Zakaz handlu w niedziele już niebawem, sprawdź w które niedziele sklepy będą zamknięte

autor Luty 8th, 2018 Brak komentarzy
Zakaz handlu w niedziele już niebawem, sprawdź w które niedziele sklepy będą zamknięte

Praca którą wykonujemy wymaga od nas wiele poświęceń, w szczególności ta, która skraca nam czas przebywania z rodziną i oddelegowuje w niedziele i święta do pracy. Owszem istnieją punkty usługowe, które muszą być dostępne dla ludności choćby ze względu na bezpieczeństwo, ale te rozrywkowe i suługowe typu spożywcze i butki mogłyby być zamknięte w zamian pracownicy więcej czasu spędzali by z rodziną i poświęcali się obowiązkom w domu.

Na przeciw tym wszystkim oczekiwaniom wyszli politycy. 30 stycznia 2018 roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która ma ograniczać handel w niedziele i święta – a wręcz go zakazywać. Mogłoby się wydawać że jesteśmy daleko w tyle za Państwami Europy zachodniej. Tam w niektórych z Państw zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje od dawna. Niemcy, Szwajcaria i Austria to w tych krajach obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedziele i święta. Nieco mniej restrykcyjnie podchodzi się do tego tematu w Holandii, gdzie sprzedaż może być prowadozna do godziny 13 w niedzielę – mogą być otwarte sklepy spożywcze i kwiaciarnie. Podobnie w Grecji z tą jednak różnicą że otwarte mogą być tylko sklepy, których powierzchnia nie przekracza 250m2. W Luksemburgu z kolei sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą niedzielę miesiąca i to przez 4 godziny.

W Polsce ustawa zakazująca handlu nie będzie od razu tak rygorystyczna. W 2018 roku sklepy mają być zamknięte w 23 niedziele spośród 44. Już w marcu możliwość dokonania zakupów będzie możliwa tylko w dwie niedziele – 4 marca i 25. Z kolei w kwietniu pozostanie tylko jedna niedziela, podczas której będziemy mogli dokonać zakupów – 29 kwietnia.

Wolne niedziele od handlu mają stopniowo wprowadzić całkowity zakaz handlu w te dni. Już w 2019 roku sprzedaż będzie możliwa tylko w ostatnią niedzielę miesiąca – obecnie, do końca 2018 roku będzie to pierwsza i ostatnia niedziela. Czy to oznacza że Polacy będą robić zakupy znacznie wcześniej – w piątek lub sobotę, a niedziela zostanie przeznaczona na odpoczynek i rozrywki z rodziną? Przekonamy się już wkrótce.

Przeczytaj więcej na: otwartesklepy.info


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 17 (ostatnio: 21.06.2019 09:55:36)

Podlinkuj wpis:

About the author autor

Dam koszty VAT
Dam koszty VAT

Brak komentarzy

Producent przetworów
Producent przetworów

Brak komentarzy

Pawilon ogrodowy warszawa
Pawilon ogrodowy warszawa

Brak komentarzy

Catering na przyjęcia Poznań
Catering na przyjęcia Poznań

Brak komentarzy

Szafa
Szafa

Brak komentarzy

Nóż krojczy
Nóż krojczy

Brak komentarzy